Co pro Vás připravujeme v našem projektu…

Nový projekt Po stopách Michala Olšiaka na Žďársku jsme zahrnuli do volnočasových aktivit, při kterém chceme docílit stmelení kolektivu dětí, které navštěvují naše kroužky stolního hokeje a také ukázat jim jinou možnost trávení volného času. Do našeho projektu nemusí být však zapojeny pouze děti navštěvující kroužek stolního hokeje, ale i kdokoli další kdo by měl zájem objevovat historii i součastnost Žďáru nad Sázavou a jeho okolí.

Hlavní osou projektu jsou tedy sochy Michala Olšiaka, ty jsme si  připravili v krátké  prezentaci, kterou si můžete stáhnout na tomto odkazu. V ní najdete zpracováno kde se sochy nacházejí společně s určitým návrhem cesty. Vše je však orientační, podle počtu účastníků, věkové skladby a požadavků, je možnost jakékoli úpravy, tak aby cesta plně vyhovovala většině.

Aby byli pro děti výlety zajímavé, připravili jsme si pro ně pracovní listy. V těchto listech se pokusí si vyluštit, kam naše cesta povede a co navštívíme. Pracovní listy jsme se snažili tvořit zábavnou formou a také tak, aby nebyly moc náročné. Děti v nich najdou hádanky, křížovky, doplňovačky, spojovačky a pověsti směřující k místu, které navštívíme.

Ke každému výletu je připraven program, není to pouze o tom, že někam dojedeme a podíváme se na sochu. Čekají nás pohádky a pověsti, se kterými se seznámíme, dobývání soch, či bitvy o území, sportovní klání ve všemožných sportech, hlavu potrápíme nějakou tou logickou hádankou. Domů se jistě všichni budeme vracet unavení, ale spokojení ze zajímavého zážitku.

Každý z těchto výletů bychom chtěli samozřejmě zdokumentovat, aby ti, kteří s námi nemohli jít, viděli, jak jsme si to užívali. Z fotek bychom rádi na konci celého našeho putování za sochami, rádi vytvořili koláž, kterou si každý účastník pak odnese domů.

Náklady na náš projekt nejsou až tak vysoké, snažili jsme se vymyslet finančně nenáročný projekt, dostupný pro všechny, přesto jsme si požádali o dotaci Kraj Vysočina (prozatím čekáme na odpověď), takže by se náklady z Vaší strany měli ještě snížit.

Hlavním cílem našeho projektu je hlavně užít si co nejvíce zábavy.

 

Na těchto stránkách budeme zveřejňovat veškeré informace důležité k tomuto projektu, na nástěnkách najdete datumy a místa konání, nebo případné důležité informace.

Do projektu jsou zapojeni jak dospělí, tak dospívající, kteří se budou starat o program dětí a dohled nad nimi. Na každém výletu bude přítomen zdravotnický dohled, při případném zranění a děti budou na každý výlet pojištěny. Navíc nás při výletech (pokud to bude možné) bude doprovázet naše čtyřnohá přítelkyně Niki, což bude pro mnohé s dětí jistě velkým zpestřením.

Pokud budou děti na výlet něco speciálního potřebovat, vždy se to včas dozvíte. Například na 2. výlet budou děti potřebovat teplé oblečení, kterému nebude vadit sem tam nějaká špína, případně nějaké oblečení na převlečení, jelikož se chystáme na bitvu.

Kontakty – hlavními vedoucími projektu jsou Monika Šindelářová a Tomáš Vítámvás. Můžete nás kontaktovat buď telefonicky 737 815 872 (Monika) nebo 603 457 391 (Tomáš) nebo na email shskvysocina@seznam.cz V případě jakéhokoli dotazu jsme Vám k dispozici.

Před každým výletem Vás budeme kontaktovat emailem a žádat po Vás potvrzení účasti, je to z jednoho prostého důvodu a to určení způsobu dopravy a počtu vedoucích a samozřejmě také k přípravě náročnějších her. Nevyžadujeme vždy přítomnost rodičů na výletě, jsme schopni si zajistit dostatek vedoucích, abychom mohli vyrazit s dětmi sami, nicméně budeme rádi, když se k nám připojíte. Pokud by byl problém s dopravou, pokusíme se Vám ho pomoci vyřešit. Snažíme se o co největší usnadnění pro Vás, nicméně potřebuje i určitou spolupráci od Vás, abychom byli schopni zajistit stejné podmínky pro všechny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *