Archiv pro rubriku: Vysočina (události u nás)

2. liga družstev – šprtec (17. února 2019)

Odstartovala 2. liga družstev ve šprtci

V neděli 17. února zavítali hráči Žďáru nad Sázavou na první kolo 2. ligy do Brna Bohunic. Cílem byl co nejlepší vstup do sezony a zisk co největšího počtu bodů.

Hned první zápas byl proti těžkému soupeři a to domácímu týmu z Bohunic. Žďáru se podařil velmi dobrý vstup do utkání. Ten byl vidět hned po prvním i druhém kole, kdy se žďárští dostali do vedení 4:2. Soupeř se sice pokusil zápas v závěru ještě otočit, ale v posledním kole dokázal výsledek pouze zkorigovat. Žďár si totiž vítězství 5:4 pojistil díky výhře Ludvíka v závěrečné směně.

V druhém zápase čekal na žďárské zrádný protivník a to Břeclav. Tým BHL začal první směnu dobře. Stav 2:1 pro Žďár byl dalším výborným začátkem utkání. Dokonalou přestřelku s napínavým závěrem přinesl druhý zápas Tomáše Kaliny, který předvedl se svým soupeřem Doležalem z Břeclavi zápas s konečným výsledkem 8:10. Vítězem se stal bohužel soupeř. Avšak tato výhra Břeclavi ve druhé směně byla jediná. Výhra Bednáře totiž stále udržovala Žďár ve vedení o jeden bod. V poslední směně se povedlo žďárským konečný výsledek ještě navýšit celkově na 5:2 pro Žďár.

Třetí utkání odehrál Žďár opět proti týmu Břeclavi. Tentokrát ovšem tým BHL Žďár nad Sázavou byl na straně určené pro hostující tým. Výhodu nasazování proto měl domácí tým Břeclavi. Týmu Žďáru se vstup do třetího utkání bohužel nepovedl a po dvou směnách prohrával o dva body 2:4). Třetí směna znamenala pouze kosmetickou úpravu výsledku na konečných 3:5 pro Břeclav. Jak uvedl kapitán Bednář, „Naším cílem je postoupit v této sezóně do druholigového finále, proto je vstup do sezóny v podobě čtyř bodů skvělým začátkem“.

(bed)

NOVINKY.CZ – článek vyšel také tady

Turnaj ČP 36 – Břeclav – šprtec (9. února 2019)

Prapor žďárského týmu v Břeclavi držel Ludvík

V sobotu 9. 2. 2019 zavítali naši hráči do Břeclavi, kde tamní tým Gunners pořádal turnaj jednotlivců kategorie ČP36. Startovní listina čítala celkově 86 hráčů včetně naší sedmičlenné sestavy, ve které nechyběla ani nová posila Martin Kučera, jenž v minulé sezóně hájil barvy SHL Brno.

Během celého dne se nejlépe vedlo Vojtovi Ludvíkovi. Až do posledního sedmého kola bojoval o stupně vítězů, kde se utkal s boskovickým Jakubem Davidem. Po remíze 1:1 nakonec obsadil krásné 5. místo s celodenní bilancí 5-1-1.

Ostatním našim hráčům se příliš nevedlo a střídali světlé a tmavé momenty ve hře. Do nejlepší čtyřicítky se probojoval pouze Tomáš Kalina na 38. místě s bilancí 3-1-3. Nicméně musíme ocenit výkon benjamínka našeho týmu Dominika Mikuše, pro kterého to byl první turnaj v kariéře. Turnaj zvládl se skvělou bilancí 1-0-6.

První místo v turnaji obsadil Martin Vrána (THE Orel Bohunice). Na stupních vítězů ho doplnil druhý Patrik Juchelka (SHL Brno) a třetí Jaroslav Frankl (BHC Dragons Modřice).

Výsledky:

1. Martin Vrána (THE Orel Bohunice), 2. Patrik Juchelka (SHL Brno), 3. Jaroslav Frankl (BHC Dragons Modřice),…, 5. Vojtěch Ludvík, 38. Tomáš Kalina, 43. Martin Kučera, 44. Petr Kozák, 59. Adam Šustr, 61. Jaroslav Vocásek, 83. Dominik Mikuš (všichni BHL Žďár nad Sázavou).

(koz)

NOVINKY.CZ – článek vyšel také zde

Turnaj ZŠ Švermova – šprtec (6. února 2019)

Ve středu 6. února se na ZŠ Švermova  uskutečnil první z jarních turnajů ve šprtci. Celkem se jej účastnilo 16 dětí, které spolu odehrály 2-4 zápasy. Jako bonus jsme měli připraveny také chemoplasty, které děti hrály ve volných kolech. Za svoji účast získal každý účastnickou medaili a malý dáreček v podobě lízátka nebo bonbonů. První tři hráči vybojovali skutečnou medaili. Protože tento malý turnaj nedává dostatek času na velké hraní, byly děti pozvány na pravidelné hraní, které se koná obvykle v pátek od 17:00 na ZŠ Švermova, na chodbě před posilovnou. Kdy se hraje, lze zjistit dotazem na emailu Sdružení (shskvysocina/a/seznam.cz) a také na webu http://bhlzdar.billiardhockey.cz/

Velikonoční turnaj – šprtec – Žďár nad Sázavou (31. března 2018)

V sobotu 31. března se ve Žďáře nad Sázavou, v jídelně ZŠ Palachova, uskutečnil turnaj Českého poháru, kategorie ČP 36. Účastnili se jej hráči týmů ze všech koutů ČR, kromě Prague NHL, kteří nevyslali ani jednoho zástupce. Turnaj odstartoval oslavy 15 let od založení Sdružení a zároveň 15 let od založení ligy BHL. Symbolicky proto byly odhaleny naše nové dresy. Nachystán byl také dort ve tvaru loga BHL s číslovkou 15, který byl v průběhu turnaje nakrojen.

Nejlepšími hráči turnaje, kterého se účastnilo 89 hráčů, se stali: 1. místo Miroslav Škorpík (Dragons Modřice), 2. místo Martin Kučera (SHL Brno), 3. místo Jakub David (BHC IC Queen Boskovice).

V jednotlivých kategoriích byli nejlepší tito hráči: nejlepší žena: Michaela Grabinská (Ostrava), nejlepší junior: Petr Hadaščok (BHC Dobrá), nejlepší žák: Erik Stohanzl (Gunners Břeclav), nejlepší mladší žák: Michal Šálek (Gunners Břeclav).

V konečném pořadí Vysočina tour 2018 byli nejúspěšnější tito hráči: muži – Jiří Nakládal (Dragons Modřice), ženy: Petra Zajíčková (Boskovice), junioři: Vojtěch Brauner (Břeclav) žáci: Tomáš Kalina (BHL Žďár nad Sázavou), mladší žáci: Michal Šálek (Břeclav).

ČLÁNEK – NOVINKY.CZ