Soutěže družstev

1. liga družstev
1.liga je nejvyšší republikovou soutěží družstev. Vítěz první ligy se stává mistrem ČR družstev v billiard-hockeyi. Má také právo reprezentovat ČR v Poháru mistrů Evropských zemí.
Jednotlivé zápasy se hrají ve formátu „5×5“ (pět kol po pěti jednotlivých zápasech). Pro zápasy se obvykle využívá systému trojutkání. Soutěž je celostátní, hrací systém ligy je zpravidla jedenkrát nebo dvakrát každý s každým.
Přihlášky se podávají v prosinci. Hlásit se mohou družstva, která tuto soutěž v předchozí sezóně hrála a podle stanoveného klíče družstva, která hrála o stupeň níž.

Tabulka 1. ligy družstev

2. liga družstev
2.liga družstev se hraje ve třech regionálních skupinách – Praha, Brno, Ostrava. Jednotlivé zápasy se hrají ve formátu „3 x 3“ (tři kola po třech jednotlivých zápasech). Družstva se obvykle v hracích kole utkávají v pěti-utkáních – pět týmů jedenkrát každý s každým. Nejlepší týmy jednotlivých skupin v závěru hrají finálový turnaj o Druholigový pohár.
Přihlášky se podávají v prosinci. Hlásit se mohou družstva, která tuto soutěž v předchozí sezóně hrála a podle stanoveného klíče družstva, která hrála o stupeň níž, příp. výš.

Tabulky 2. ligy družstev – sk. Brno a Praha

3. liga družstev
3.liga je regionální soutěží družstev. Hraje se v malém místním okruhu. Jednotlivé zápasy se hrají ve formátu „3 x 3“ (tři kola po třech jednotlivých zápasech). Družstva proti sobě nastupují buď v jednotlivých utkáních, nebo se střetávají v rámci víceutkání či ligových turnajů. Řízení soutěže a její formát jsou v místní kompetenci.
Přihlášky je možné podávat i v průběhu sezóny.

Tabulky 3. ligy družstev – sk. Žďár n.S., Most

3. liga družstev – sk. Žďár nad Sázavou
pověřeným vedoucím soutěže je Tomáš Vítámvás – email: TomasVitamvas[zavináč]seznam.cz