Ostrava přivítala nejlepší hráče billiard hokeje (šprtce) na 31. Mistrovství České republiky

V sobotu 27. listopadu se v hotelu VISTA v Ostravě uskutečnilo při příležitosti 10 let existence klubu Šprtmejkři Ostrava 31. Mistrovství ČR v biliard-hockey (šprtci).

Celkem 62 hráčů se zde utkalo o tituly v kategoriích mladší žáci, starší žáci, junioři, ženy a muži.

Muži se jako každý rok utkávali systémem pavouka s opravami, což znamená, že hráč, který jedenkrát prohraje, může být třetí. Do semifinále se tak probojovali i hráči, které by zde nečekal každý. Ze semifinálových soubojů Předešlý vs. Vyoral a Kučera vs. Vondál se do závěrečného finále probojovali Libor Předešlý (SHC Bizoni Uherčice) s Kučerou (SHL Brno). V tomto zápase tahal za delší konec Kučera, který téměř polovinu utkání vedl 1:0. Pak ale Předešlý vyrovnal zadovkou a zápas vypadal, že se bude čekat na penaltový rozstřel. K němu ale nedošlo, jelikož v druhém (šestiminutovém) prodloužení Předešlý nepokryl vytvořenou situaci za brankou Kučery, který tak rozhodl technickou střelou o mantinel a stal se tak podruhé v kariéře Mistrem ČR. Na třetím místě doplnil oba Marek Furch (SHC Bizoni Uherčice).

Kategorie juniorů, stejně jako i další kategorie, se hrála formou zápasů každý s každým ve skupinách. V této kategorii rozhodovalo až poslední kolo, kdy neproměněná penalta na závěr utkání odsunula na třetí pozici Jaromíra Procházku (SHL Brno) a titul tak spadl do klína Tomáši Fleišmanovi (BHC AB Stain Most), před druhým Jakubem Davidem (Orel Boskovice).

Ve starších žácích si ze Žďáru nad Sázavou přijel pro titul Mistra ČR Michal Martinčič (BHL ZEKATEL), který jej obhajoval po svém prvenství z roku 2009. S pouhou jedinou remízou s Müllerem jej tak velice úspěšně dosáhl. Na místě druhém se umístil Václav Tůma jun. (Sokol Stochov) a na místě třetím Ondřej Müller II. (BHC AB Stain Most)

V kategorii mladších žáků také rozhodovalo poslední hrané kolo. Kdyby v něm zvítězil František Macháček jun. (BHL A.Počtová Žďár n.S.) nad Sadilem (Pečky), pak by slavil prvenství. Remíza 1:1 však znamenala zisk titulu pro Pohanku (Most). Na druhém místě skončil Macháček a třetí místo vybojoval Roman Reisig (Lišáci Most)

Kategorie žen slibovala velké drama. Petra Zajíčková (BHL A.Počtová Žďár n.S.), vítězka Českého poháru 2010 dnes neměla den, což však vynahradila její týmová kolegyně Marcela Kabrdová. V závěrečném kole porazila Mistryni ČR 2009 Foltýnovou (Prague NHL) 3:2 a tím tak o bod zvítězila před druhou Velebovou (SHL Brno). Ta však na druhou příčku potřebovala zaváhání Grabinské (Frýdek-Místek). K tomu došlo, když ta v utkání s poslední Mencl prohrála 1:2 a obsadila tak až třetí příčku.

Vítězi Českého poháru se stali: mladší žáci – Roman Reisig (Lišáci Most), st.žáci – Ondřej Müller II (BHC AB Stain Most), junioři – Jakub David (Orel Boskovice), ženy – Petra Zajíčková (BHL A.Počtová Žďár n.S.), muži – Aleš Tichavský (Šprtmejkři Ostrava).

O víkendu 11. a 12. prosince startuje prvními turnaji nová sezona Českého poháru 2010 v Mostě a následně v Boskovicích.