ON-LINE zpravodajství z 34. Mistrovství České republiky ve šprtci – Říčany (23. listopadu 2013)

Dobré ráno všem příznivcům stolního hokeje zvaného šprtec. Vítám vás u každoročního on-line zpravodajství z Mistrovství ČR ve šprtci. Tento rok se bude MČR odehrávat v Hotelu Pratol v Říčanech u Prahy.

Také letos se souboje budou odehrávat v pěti kategoriích.
V kategorii mužů letos dochází ke změně turnajového systému. Bude se hrát švýcarským systémem a každého z hráčů čeká hned 8 soupeřů. Kdo se s tímto systémem nejlépe vyrovná je však otázkou. V průběhu sezony se nejvíce dařilo čtveřici hráčů Škorpík, Frankl, Procházka Jaromír a David. Všichni mají tedy dost zkušeností, aby dokázali v tomto turnajovém systému získat potřebný počet bodů a uspět. Ale jako již každý rok i letos má šanci na úspěch mnohem více hráčů. Mezi postupujícími na nižších příčkách pořadí Českého poháru se totiž nachází také Mach, Pelikán, Juchelka, Tichavský Aleš (Mistr ČR 2012), Nakládal, Pelikán,…

V kategorii žen je situace letos podobná té loňské. Hlavním rozdílem ale zřejmě bude účast Petry Mátlové. Ta totiž dokázala při svých účastech na letošních turnajích Českého poháru bodovat vždy velmi výrazně. Bude tedy zajímavé sledovat, jak se jí po jejím návratu na MČR bude dařit v konkurenci dalších favoritek Kabrdové, Foltýnové a Zajíčkové.

V kategorii juniorů se hráči budou, stejně jako ženy, utkávat také v rámci skupin. Největšími favority zde jsou především prvoligoví hráči Müller a Homolka. Homolkovi unikl titul v loňském roce právě po prohře s Müllerem. Uvidíme, zda se situace letos obrátí. Oba mají nejvíce zkušeností i velikou formu.

V kategorii starších žáků nás čeká také turnaj každý s každým. Výrazného favorita zde nenalezneme. Všichni hráči měli v průběhu sezony silnější i slabší chvilky. Pravidelně na turnajích nastupují Sýkora, Bednář, Cvrček i Reisig. Ale i ostatní hráči se účastní velkých i malých turnajů. Jejich výkony budou zřejmě velmi vyrovnané až do posledních kol.

V kategorii mladších hráčů bude turnaj hrát jen šest účastníků. Zde mají zřejmě nejvíce zkušeností hráči z Peček Syrůček a Tichý. Slušně však na turnajích letošního Českého poháru dokázali také zabojovat Jandečka a Strážnický. Zřejmě tak může být rozhodujícím, jak na ně dolehne atmosféra Mistrovství ČR.

V 8:30 začala prezentace účastníků, která potrvá do 9:45.

V 10 hodin dopoledne přivítali pořadatelé účastníky turnaje. Slova se mimo jiné ujala ředitelka Hotelu Pratol a starosta města Říčany. Hned poté byla rozlosována první dvě soutěžní kola kategorie muži (budou se hrát vždy dvě třetiny vylosovaných utkání). Začal také turnaj žen. Kategorie starších žáků a mladších žáků se hraje odděleně v salonku č. 2. Ostatní kategorie se odehrávají v salonku č. 1.

11:45 muži mají za sebou 2 soutěžní kola. Začalo se hrát kolo třetí. Junioři už také začali hrát třetí kolo a ženy momentálně jsou v pozici rozhodčích před třetím kolem. Žákovské kategorie mají odehraná dvě soutěžní kola.

12:30 průběžné výsledky: kategorie muži 1. a 2. kolo ZDE

12:40 jednotlivé kategorie pokračují v turnaji

14:00 po prvních čtyřech zápasech v kategorii mužů jsou na prvních třech příčkách: Mach, Koloděj P., Fleišman; kategorie žáků vstupují do druhé poloviny turnaje
zápasy č. 3. a č. 4 kategorie muži ZDE

14:50 z letošního MČR můžete očekávat reportáž v ČT. Dnes večer v hlavním zpravodajství na ČT1 a poté v regionech (Střední Čechy)

16:15 turnaj se nám blíží ke konci. V jednotlivých kategoriích byla odehrána předposlední kola. kategorie mužů zápasy č. 5 a č. 6 ZDE a pořadí před 7. kolem

16:50 Jsou dohrány kategorie starších i mladších žáků a kategorie žen (výsledky budou zveřejněny po dohrání kategorie junioři)
Muži hrají poslední kolo společně s juniory. Pořadí po 7. kole:17:15 „Finále“ hrají Pavel Koloděj (6 bodů) a Jakub David (5,5 bodu)

17:30 turnaj právě skončil, blíží se vyhlašování
zápasy č. 7 a č. 8 ZDE 

18:24 právě byli vyhlášeni poslední medailisté

2 komentáře u „ON-LINE zpravodajství z 34. Mistrovství České republiky ve šprtci – Říčany (23. listopadu 2013)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *