Liga škol 2011 – finále, Žákovská tour 2010 – finále, Roháč Expres – turnaj ČP Expres – billiard-hockey (26. a 27. března 2011)

V sobotu 26. března se v Praze na ZŠ U Roháčových kasáren konalo finále Ligy škol. Vysočinu zastupoval tým ZŠ Švermova. V finálovém turnaji se umístil na stupních vítězů hned za týmem 8.ZŠ Most a Orla Brno Bohunice. Bronzové medaile jsou tak jejich příjemnou odměnou za vynaložené úsilí.

V neděli 27. března se na stejném místě konalo finále Žákovské tour 2010, kam se nominovali Robin Homolka a Michal Martinčič. Oba byli výraznými adepty na celkové prvenství. Oba vyhráli bez zaváhání své základní skupiny, což je však losem svedlo v semifinálové skupině proti sobě. Zde podlehl Martinčič Homolkovi 4:5 a poté, co Robin remízoval 1:1 s Müllerem, měl cestu do finále potvrzenou. Michal si v pohodě pohlídal souboj o příčku bronzovou.
Ve finále nastoupil Homolka proti Reisigovi. Od úvodu utkání tahal za kratší konec, když Reisig šel dokonce do dvougólového vedení. To však do konce druhé třetiny dokázal Homolka vyrovnat. Třetí třetina byla velmi opatrná, ale i přesto přinesla Robinovi několik vážných šancí. Když se pak neujala ani šance ze závěru druhého prodloužení, přišly na řadu penalty. Byť penaltový rozstřel ve finále hraje na pět nájezdů, z 10 byl proměněn jediný. Na konci se tak radoval z prvenství Reisig. Robin Homolka si domů přivezl další pohár ve dvou dnech a to stříbrný.
Michal Martinčič přesvědčivě v souboji o bronzovou příčku již od začátku přehrával Vojtu Davida z Boskovic. Utkání s přehledem opanoval a postupně navyšoval skóre zápasu. Pro Žďár nad Sázavou tak zajistil zisk druhého poháru za bronzovou příčku.

Souběžně s finále Žákovské tour 2010 se na témže místě hrál Roháč Expres – turnaj zařazený do ČP 2011. Tři zástupci BHL ZEKATEL Žďár nad Sázavou přijeli bojovat o medailové pozice, avšak los byl značně krutý, když hned ve třetím kole svedl dohromady Ondřeje Zajíčka proti Tomáši Vítámvásovi. Vítěznému Ondřeji se hned vzápětí postavil do cesty Jaromír Nedvěd. Ondřej oba dva další zástupce Žďáru přesvědčivě porazil a neohroženě kráčel opravným pavoukem (na úvod podlehl Bobu Ferugovi). Dokráčel pak až do souboje o 3. místo proti Adamu Procházkovi. S ním držel krok a vyrovnanou partii až do závěru prodloužení. Následovaly penalty, z kterých vzešel jako vítěz utkání Procházka, který proměnil všechny tři své nájezdy, zatímco Zajíček pouze dva.
1. Feruga Bohumil
2. Smolík Jakub
3. Procházka Adam
4. Zajíček Ondřej

Na Vysočinu jsme tak tento víkend přivezli bronz z finále Ligy škol 2011, stříbro a bronz z finále Žákovské tour 2010 a čtvrté místo Ondřeje Zajíčka z turnaje Roháč Expres.