Finále play-off CALDER CUPU – šprtec (1. července 2012)

V neděli 1. července se na hřišti u ZŠ Švermova uskutečnilo historicky šesté finálové utkání Calder Cupu. V tomto finále se utkal vítěz základní části Martin Bednář, proti o generaci staršímu Martinu Pospíchalovi. Papírové předpoklady tedy byly evidentní již na úvod série. Ale Martin Pospíchal se necítil úplně v pořádku, zatímco Martin Bednář neměl co ztratit.
První utkání bylo záležitostí jednoho gólu a moc nechybělo, aby Bednář zvítězil. Ve druhém Pospíchal nastavil jasný kurz k vítězství. 5:0 znamenalo druhý bod v sérii. Ve třetím utkání konečně začal dávat branky také Bednář. Po dvou třetinách byl stav 2:2 a vše nasvědčovalo tomu, že kdo dá další gól vyhrál. Dílem trochu zkušeností a trochu štěstí se tak povedlo skórovat Pospíchalovi, který svůj náskok po vítězství 4:2 zvýšil již na 3:0 na zápasy.
Bednář se však ani za tohoto stavu nevzdal. Čtvrté utkání série již zdárně dovedl až k penaltovému rozstřelu, ve kterém zvítězil a snížil tak poměr série na 1:3. Jak se brzy ukázalo, do posledního, pátého utkání nastoupil Pospíchal s jasnou ofenzivní taktikou. Ta slavila úspěch, ačkoliv po porvní třetině, kdy byl stav 4:3 pro Pospíchala, spíše tahal za delší konec Bednář. Jenže v následujících třetinách již skoroval pouze Pospíchal a tak letošní titul šampiona Calder Cupu putuje do týmu Bridgeport Sound Tigers pod vedením kouče Martina Pospíchala.