Finále play-off BAHL ligy – šprtec – (28. května 2012)

V pondělí 28. května se uskutečnila finálová série play-off BAHL ligy. Letos se do něj probojovali Martin Bednář a Pavel Rous. Pavel byl jakožto vítěz základní části v prvních dvou utkáních domácí a tak si mimo jiné mohl vybírat hřiště, na kterém se bude hrát. Jeho výběr však nebyl nejšťastnější.
V prvním utkání sice brzy vedl 1:0, ale pak už se prosazoval pouze Martin, který nakonec zvítězil v poměru 4:1. Druhé utkání se vyvíjelo ve prospěch Martina již od začátku, když vstřelil první tři branky zápasu. Poté Pavel utkání zdramatizoval, když snížil na 1:3. Závěr však opět patřil Martinovi, který pojistil výsledek opět na 4:1.
V utkání číslo 3. byl Martin poprvé jako domácí. Hřiště zůstalo stejné a opět mu svědčilo. Pavel sice v úvodu zápasu zkusil změnit styl hry, ale pár nepovedených střel na soupeřovu branku znamenalo několik střel na nechráněnou branku. Martin tohoto rád využil a postupně pokračoval v navyšování skóre až na konečných 8:1.
Čtvrté utkání mohlo tedy vše ukončit. Pavel se však nehodlal vzdát. Vedl 1:0 a poté i 2:1. Martin ale také bojoval a chtěl pohár pro vítěze BAHL ligy získat již ve 4 zápase. Podařilo se mu otočit na 3:2. Pavel ani nyní zbraně nesložil a pár vteřin před koncem se přeci jen dočkal úspěchu v podobě vyrovnání na 3:3. Následovalo prodloužení na 3 minuty, když však ani to nerozhodlo, museli rozhodnout penalty. V těch byl šťastnější Martin Bednář v poměru 2:1 a celkově tak utkání vyhrál 4:3 po penaltách a sérii 4:0 na zápasy.

Historie vítězů BAHL CUPu:
2012 – Springfield Falcons – Martin Bednář
2011 – Syracuse Crunch – Dominik Musil
2010 – Chicago Wolves – Zdeněk Peňáz

1 komentář u „Finále play-off BAHL ligy – šprtec – (28. května 2012)

1. ….Poté zápas zdramatizoval utkání, když snížil na 1:4. Závěr však opět patřil Martinovi, který pojistil výsledek opět na 4:1.

….ale pár nepovedených střel na soupeřovu branku znamenalo několik střel na nechráněnou branku.

Možná by bylo dobrý si to prvně po sobě přečíst a ne hned zveřejnit.