2. liga družstev – šprtec (17. února 2019)

Odstartovala 2. liga družstev ve šprtci

V neděli 17. února zavítali hráči Žďáru nad Sázavou na první kolo 2. ligy do Brna Bohunic. Cílem byl co nejlepší vstup do sezony a zisk co největšího počtu bodů.

Hned první zápas byl proti těžkému soupeři a to domácímu týmu z Bohunic. Žďáru se podařil velmi dobrý vstup do utkání. Ten byl vidět hned po prvním i druhém kole, kdy se žďárští dostali do vedení 4:2. Soupeř se sice pokusil zápas v závěru ještě otočit, ale v posledním kole dokázal výsledek pouze zkorigovat. Žďár si totiž vítězství 5:4 pojistil díky výhře Ludvíka v závěrečné směně.

V druhém zápase čekal na žďárské zrádný protivník a to Břeclav. Tým BHL začal první směnu dobře. Stav 2:1 pro Žďár byl dalším výborným začátkem utkání. Dokonalou přestřelku s napínavým závěrem přinesl druhý zápas Tomáše Kaliny, který předvedl se svým soupeřem Doležalem z Břeclavi zápas s konečným výsledkem 8:10. Vítězem se stal bohužel soupeř. Avšak tato výhra Břeclavi ve druhé směně byla jediná. Výhra Bednáře totiž stále udržovala Žďár ve vedení o jeden bod. V poslední směně se povedlo žďárským konečný výsledek ještě navýšit celkově na 5:2 pro Žďár.

Třetí utkání odehrál Žďár opět proti týmu Břeclavi. Tentokrát ovšem tým BHL Žďár nad Sázavou byl na straně určené pro hostující tým. Výhodu nasazování proto měl domácí tým Břeclavi. Týmu Žďáru se vstup do třetího utkání bohužel nepovedl a po dvou směnách prohrával o dva body 2:4). Třetí směna znamenala pouze kosmetickou úpravu výsledku na konečných 3:5 pro Břeclav. Jak uvedl kapitán Bednář, „Naším cílem je postoupit v této sezóně do druholigového finále, proto je vstup do sezóny v podobě čtyř bodů skvělým začátkem“.

(bed)

NOVINKY.CZ – článek vyšel také tady

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *