Extraliga Chemoplast – finále – rod hockey – Vatín (3. ledna 2013)

Tak a je to tady! Finále Extraligy v chemoplastu pro rok 2012 se konalo právě dnes, ve čtvrtek 3. ledna 2013. Zúčastnilo se jej celkem 10 hráčů, kteří se v roce 2012 probojovali až do finálového turnaje. Největšími favority na získání putovního poháru Extraligy byli Vojta Ludvík, Tomáš Vítámvás, Marcela Kabrdová a Jaromír Nedvěd. Ale i ostatní hráči se v průběhu celého roku velmi zlepšili a tak mohl překvapit kdokoli z finalistů. Velký pokrok udělala v uplynulé sezoně především hráčka z Ostrova nad Oslavou Sabina Mičková.
Finále bylo odstartováno v 16:00 hodin, kdy se všichni hráči se vrhli do soubojů. Do semifinále se probojovaly dvojice hráčů Nedvěd – Ludvík a Vítámvás – Sobotka.
První semifinále Nedvěd – Ludvík bylo hodně vyrovnané. Série byla celou dobu jako na houpačce. V prvním zápase se ujal vedení Vojta, poté zvítězil Míra, pak opět Vojta a Míra tak musel opět dotahovat. Nakonec musel vše rozhodnout poslední 5 zápas. Ten lépe zvládl Míra a probojoval se po roce opět do finále.
Ve druhém semifinále Vítámvás – Sobotka, se projevily zkušenosti z celé náročné sezony. Tomáš vyhrál svoji sérii 3:0 na zápasy a díky tomu se dostal poprvé do finále, kde se střetnul s Mírou.
Ve finále se tedy nakonec setkali naši dva úspěšní medailisté z Mistrovství ČR v Chemoplastu, kde Míra získal titul Mistra ČR a Tomáš brozn ve stejné kategorii. Zápasy byly vyrovnané, ale v koncovce měl větší štěstí Míra. Ten tak nakonec putovní pohár obhájil a stal se tak po druhé v řadě vítězem Extraligy chemoplastu. Na bronzovém stupni se umístil Vojtěch Ludvík.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *