Kabrdová nejlepší ženou na hokejovém StarColor Czech Open v Chemoplastu

Most se v neděli 17. října stal hostitelem turnajů Czech open stolního hokeje kategorií rod hokej v Chemoplastu a také air hockey.

Hráči Žďáru nad Sázavou letos nemohli chybět na největších turnajích Czech Open všech kategorií v Mostě. V neděli 17. října se tak zúčastnili obou turnajů.

Dopoledního turnaje StarColor Czech Open v Chemoplastu se zúčastnila kompletní špička Českého táhlového hokeje. Mistr Evropy Jan Vachtarčík i se spoluhráči z Bohumína a také největší rivalové Hulínští z Příbrami. Turnaje se zúčastnilo také množství zahraničních účastníků.

V průběhu turnaje se prosadila většina favoritů, kteří v osmi základních skupinách obsadili převážnou část z postupových pozic do šestnáctičlenného play-off. Vítězem turnaje se stal Jan Vachtarčík, který porazil Milana Hulínskéko 2:1 na zápasy a stal se tak šampionem Czech Open 2010. Z výpravy Žďáru nad Sázavou se do prvního kola play-off probojovali pouze Vojtěch Ludvík a Marcela Kabrdová, která byla zároveň nejlepší ženou turnaje.

Odpolední turnaj Czech Open v air hockey byl hrán systémem vyřazovacího pavouka. Účastnilo se jej 36 hráčů. Kvalifikací se musel tentokrát probojovat i člen stříbrného reprezentačního družstva 2009 Václav Truhlář, který však nezaváhal.

Soutěž hraná na hracím stole Dynamo, kde dva hráči proti sobě se snaží úderem „hokejkou“ trefit plastové kolečko létající na vzduchovém polštáři do soupeřovi branky, ovládli hráči Brna. Ve finále tak proti sobě nastoupili Martin Kučera a Lukáš Procházka. Ve finálové sérii hrané na 2 vítězné zápasy Kučera nezaváhal a získal jej ve svůj prospěch 2:0.

Z hráčů Žďáru se nejvíce dařilo Vojtěchu Ludvíkovi a Tomáši Vítámvásovi, kteří shodně vypadli ve čtvrtfinále.

Turnaj v air-hockey tentokrát na hracím stole WIK si můžete zahrát již tuto sobotu 23. října ve Světlé nad Sázavou ve Sport Baru Relaxa. Startovné je 30 Kč a prezentace se uzavírá 5 minut před 17. hodinou.